report

Ücretsiz SEO Analiz Araçları

Backlink Analiz Araçları:

Sitenizin backlink profili arama motorularında sıralamanızı belirleme konusunda en önemli etkenlerden birisidir. Özellikle Google’ın son Penguen güncellemesinden sonra sitenizin backlink profiline daha çok özen göstermeniz gerekmektedir.

Backlink analizinizi yapabileceğiniz araçların listesi aşağıdaki gibidir:

Site & Server Analiz Araçları:

SEO söz konusunda olduğunda bazı durumlarda web server üzerinde de analizler yapmak gerekebilir. Performans sorunlarına çözüm üretme, HTTP header bilgilerini analiz etme ve sunucu teknolojinizle ilgili SEO’yu olumsuz etkileyecek etkenleri tespit etmek için aşağıdaki araçları kullanabilirsiniz:

Web Site İndexleme & Link Kontrol Araçları:

Sitenizle ilgili SEO problemlerini analiz etmenin en güzel yollarından birisi de sayfalarınızı crawl edip, sonrasında çıkan sorunları çözmeye çalışmaktır. Bu sorunlar site üzerinde bulunan kırık linkler, yanlış yönlendirilmiş sayfalar, duplicate içerikler veya sayfa kodlarındaki hatalar olabilir.

İşte bu crawl işlemini yapıp, sorunları analiz edebileceğiniz araçların listesi aşağıdaki gibi:

İçerik Analiz Araçları:

SEO için önemli konulardan bir diğeri de içerik analizidir. On-Page kısmında değerlendirilen bu içerik analizi, sitenizde ve sayfalarınızda bulunan içeriklerin kalitesini arttırmak ve sitenizi optimize etmek için var olan hataları tespit etmenize yardımcı olmaktadır.

İçerik analizi yapabileceğiniz araçların listesi aşağıdaki gibidir:

Anahtar Kelime Araştırma Araçları:

Elbette SEO çalışmalarının en önemli kısmı anahtar kelime analizidir. Bu analiz sonucu hedefleyeceğiniz kelimelerin rekabet durumunu, aylık aranma hacimlerini ve size sağlayacağı getiriyi hesaplayabilirsiniz.

Anahtar kelime analizi yapabileceğiniz araçların listesi aşağıdaki gibidir:

Rakip Anahtar Kelime Analiz Araçları:

SEO çalışmalarınızda anahtar kelime analizi yaparken, rakiplerinizin de hangi kelimeleri hedeflediğini tam olarak tespit etmek, hedeflediğiniz kelimelerle onların hedeflediklerinin ne kadar uyuştuğunu hesaplamak zordur. Aşağıda paylaştığımız araçlar size bu konuda yardımcı olacaktır:

Arama Motoru Araçları:

Sitenizle ilgili arama motorlarının verdiği bilgilere ulaşabileceğiniz, gerekli optimizasyonları yapabileceğiniz araçların listesi aşağıdaki gibidir:

SEO Analiz Araçları:

Sitenizle ilgili temel SEO detayları hakkında size bilgi verecek, varsa siteniz üzerinde düzeltmeniz gereken hatalar hakkında size genel bir bilgi verecek analiz araçlarının listesi aşağıdaki gibidir:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir