search

En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı

Arama motoru optimizasyon (SEO) projelerinin daha sağlıklı ve hatasız bir şekilde sürdürülebilmesi için çeşitli araçlardan faydalanılır. Bunlar başlıca anahtar kelime analizi, rekabet analizi, backlink analizi gibi araçlardan oluşmaktadır.

Biz de bu yazımızda size kısaca bizim seçtiğimiz 7 SEO aracının sunduğu hizmetler ve faydalardan bahsedeceğiz.

En Çok Kullanılan SEO Araç Listesi:

 1. SEOmoz:

  moz - En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı
  SEOmoz için dünyanın en büyük SEO topluluğudur desek yalan olmaz sanırım. Anahtar kelime analizi, link araştırma ve link analizi, sıralama takibi, twitter analitik, on-page optimizasyon ve web crawler özellikleri bu SEO aracımızın öne çıkan özelliklerinden bazıları. Ayrıca sundukları API sistemi ile kendi aracınızı da yazmanıza olanak sağlamaktadırlar.

 2. Majestic SEO:

  majestic - En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı

  Majestic SEO ise daha çok link araştırma ve link analizi yapma işlemleri üzerine gelişmiş bir SEO aracıdır. Sitenizin sahip olduğu linkleri analiz edip, bu verileri size çeşitli kategoriler altında sunmaktadır. Ayrıca anahtar kelime analizi, rakip link analizii tarihe göre link analizi ve yeni kazandığınız yahut kaybetmiş olduğunuz linkleri de size sunuyor.

 3. Ahrefs:

  ahrefs - En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı

  Diğer 2 aracımızda olduğu gibi Ahrefs de link ve anahtar kelime analiz aracıdır. Ancak diğer araçlardan farklı olarak daha detaylı raporlar, crawl etme hızı ve çeşitli kıyaslama metriklerine sahiptir. Ayrıca yine diğer araçlarda olduğu gibi detaylı bir rakip analizi ve sosyal medya değerleri raporlarına ulaşabiliyorsunuz. Tabi ayrıca nofollow olan link sayınızı, image linklerinizi vb. size kolayca sunabilmektedir.

 4. Searchmetrics:
  searchmetrics - En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı

  Zengin araçlarıyla çok gelişmiş bir servis sunan Searchmetrics, link analizinden, özelleştirilebilir raporlara ve hatta sosyal medya datalarının analizi ile ülke bazlı rekabet analizlerine kadar pek çok özelliği bir arada bulundurmaktadır. Ayrıca AdWords reklamlarınızla ilgili de bilgiler sunabiliyor.

 5. Cognitive SEO:

  cognitive - En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı

  Cognitive SEO; bir çok SEO aracının (SEOmoz, Majestic SEO, Ahrefs, Blekko ve SEOkicks gibi) verilerini kullanarak hizmet veren bir araçtır. Link aldığınız sitelerin önizlemesini yapma, sahip olduğunuz linklerin bulunduğu siteleri kategori ve içeriklerine göre gruplanmasını sağlayabilmektedir. Bunların dışında, elbette, standart olarak link analizi yapabiliyor. Diğer araçlardan farklı olarak inbound link analizi de yapabiliyor olmasıdır. Hepsine ek olarak günlük anahtar kelime ölçümlemesi ve link yönetimi hizmeti de verebilmektedir.

 6. Raven:
  raven - En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı

  SEOmoz kadar eski bir SEO aracı olan Raven size SEO, sosyal medya, PPC yönetimi hizmetleri vermenin yanı sıra analiz metrikleri, link inşaası, sosyal medya izleme, PPC araştırması, anahtar kelime pozisyon ölçümlemesi, rekabet analizi ve içerik geliştirme konularında da hizmet sunmaktadır.

 7. Colibri:

  colibri - En Çok Kullanılan 7 SEO Aracı

  Colibri de elbette diğer araçlarımızda da olan anahtar kelime pozisyon ölçümlemesi, link analizi, organik trafik ölçümlemesi, anahtar kelime ve rakip analizi gibi benzer özellikleri sunmaktadır. Ayrıca PDF raporlama gibi de güzel bir özellikleri mevcuttur.

Siz de yukarıda kısaca özelliklerinden bahsettiğimiz SEO araçlarından size en uygun olanları seçip, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir