search - SEO Mu Yoksa AdWords Mü Yapmalıyım?

SEO Mu Yoksa AdWords Mü Yapmalıyım?

Dijital pazarlama dünyasında hem rakiplerinizden geri kalmamak hem de diğer kanallardaki potansiyel müşterilerinizi kaçırmamak adına bu iki farklı pazarlama yöntemini de kullanmanın çeşitli faydaları vardır. Sadece SEO yaparak Google’da organik sonuçların da üzerinde çıkan reklamlara tıklayan potansiyel müşterilerinizi kaçırabileceğiniz gibi, sadece AdWords yaparak da reklamları es geçip organik sonuçlarla ilgilenen potansiyel müşterilerinizi daha sitenizi bile görmeden kaybedebilirsiniz.

analytics - SEO Mu Yoksa AdWords Mü Yapmalıyım?

SEO çalışmaları sitenize organik yollarla ziyaretçi çekmenizi sağlayan ve gelen ziyaretçi için hiçbir ödeme yapmadığınız, tamamen markanız için gelen müşterilere ulaştığınız bir yöntemdir. Ayrıca doğal yollarla sitenize çektiği trafik ve SEO başarınızı temelden etkileyen sayfa başlığı ile alakalı içerik stratejiniz sayesinde AdWords tarafında da kalite puanınızın yükselmesini sağladığı gibi maliyetlerinizi de düşürmektedir.

pay per click 3 - SEO Mu Yoksa AdWords Mü Yapmalıyım?

AdWords reklamları en temel olarak marka bilinirliğinizi arttırdığı için pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca bu reklamlar hem marka aramalarınızı hem de sitenize gelen direkt giriş sayısını arttırdığı için organik trafiğinize de olumlu bir etki yaratmaktadır. Organik trafik denildiği zaman da elbette aklımıza SEO gelmektedir. Bu da AdWords çalışmalarının sitemize getirdiği trafiğin ve sağladığı dönüşümün SEO çalışmalarımızı da dolaylı olarak etkilediğini bize göstermektedir.

Kısaca, SEO ve AdWords çalışmaları birlikte yürütülmesi gereken pazarlama modelleridir. Birinin eksikliği sizin dijital pazarlama dünyasındaki rekabette geride kalmanıza neden olabilir. Tabi hangisine daha çok yatırım yapacağınız tamamen sizin ve markanızın pazarlama stratejisine bağlı olarak değişmektedir.

Profesyonel SEO ve AdWords hizmetlerimiz için sitemizdeki iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir